Від Моті:
 
ЗАМОРСЬКА ЖИВА ІГРАШКА

Я представляю телекомпанію «Няв+гав+цвірінь». Тому мене і звуть «Балакучий Мотя» – поглянь який дивовижний світ братів наших менших навколо тебе.

 

барвінокМорська свинка – сухопутна істота. Не слід її плутати з водосвинкою. Водосвинки, або калібари, – найбільші серед гризунів. До речі, всього на світі гризунів налічується 1600 видів. Морська свинка теж належить до них. Однак, на відміну від водосвинок, вона не має до води ніякого відношення. А калібари селяться на берегах водойм і в болотах, вони добре плавають. Сягають завдовжки до 1,3 метра, важать до 64 кілограміві є м’ясоїдними тваринами, тобто хижаками.
А морська свинка – миле створіння, вегетаріанець, тобто споживає лише рослинну їжу. Справжнє її ім’я – кавія. Її дикі родичі живуть на відкритих просторах Південної Америки. Вони схожі на домашніх – короткохвості, але шубки мають не такі розкішні, як у домашніх. Хутро у них переважно сірого або коричневого кольору. Довжина тіла – до 35 сантиметрів. Але серед диких родичів морської свинки є один вид, довжина яких сягає 75 сантиметрів. Це довгонога мара, вона схожа на зайця.
Кавій одомашнили інки – один із народів Південної Америки. Вони вирощували їх для забави і для їжі. У ХУІ столітті тваринок завезли до Європи. Їхній голос нагадує рохкання, тому й почали їх називати заморськими свинками – привезеними з-за моря. Згодом у першому слові загубилася частинка «за» – і лишилася морська свинка.
Ці тваринки люблять їсти зерно, хліб. Якщо їм у достатній кількості давати соковиті овочі, вони можуть обходитися без води. Але не відмовляються поласувати молоком. Коли з ними проводити багато часу, вони стають ручними – довго сидять на руках, беруть їжу з рук, реагують на голос. У дбайливого господаря ця жива заморська іграшка може прожити шість, а то й вісім років.

барвинок

ЛЕТИ, ДЖМЕЛИКУ, ДО КОНЮШИНИ!

Джмелі, як і бджоли, корисні комахи. Хоботок у них довший, ніж у бджіл. Тож дістають нектар і пилок (це їхня їжа) із значно глибших квіток. Деякі рослини (конюшину, люцерну. Бобов) запилюють лише джмелі. Ці комахи підстримують сталу температуру свого тіла – завдяки роботі м’язів під час польоту. А коли джміль не летить, то гуде. Це він зігрівається – посилено працює м’язами, а крильця залишаються нерухомими.

журнал барвинок

ХОЧЕШ СТАТИ СТИПЕНДІАТОМ?
«Барвінок» – єдиний серед дитячих видань установив іменну стипендію для своїх читачів. А ти хочеш стати нашим стипендіатом?

Шукай завдання в 11 номері та надішли до редакції відповіді разом із передплатною квитанцією на 2012 рік. І всім друзям розкажи!

МАТИ ВЛАСНІ ГРОШІ – КРУТО!

З «БАРВІНКОМ» МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ!

     
   
Остап ПРУДНИК©2011