Від Буці:
 
БАНК УСІЛЯКИХ ЦІКАВИНОК

Це – «Банк Усіляких Цікавинок». Ні, у ньому я не банкір. Мене вважають одним із дітей індиго. Моя місія у цьому Палаці надзвичайно важлива – відповідати за розвиток твого інтелекту, ерудиції. Хочеш пересвідчитися? Тоді запитуй: «Хто? Що?..». Або заглянь у «БУЦ» чи у «Твій світ». Не забудь перепитати: «Чи правда, що…» і відвідати «Центр Загадкових Явищ». А коли все переглянеш, згадай мої слова: «Світ навколо нас такий таємничий і безмежно цікавий. Я хочу знати про нього якнайбільше!»

 

 

Термінове повідомлення!

А ТВОЯ РІДНЯ БАРВІНЧАТКОВА?

Триває передплата на 2016 рік. Барвінчатко, не барись – проси маму й тата, бабусю з дідусем піти на пошту й оформити тобі передплату на наступний рік. Адже тільки так ти зможеш залишатися громадянином Барвінкової республіки: брати участь у всіх її справах і

конкурсах. А щоб твоє прохання було переконливішим, кажи: «Якби в мене був «Барвінок», я б так учився, так учився...» або «Як з «Барвінком» я дружитиму, то ніколи не хворітиму!». Щодня називай себе тільки барвінчатком, а до рідних звертайся так: «Барвінчаткова матусю!», «Барвінчатковий татусю!», «Барвінчаткова бабусю!», «Барвінчатковий дідусю!».

КАЖИ МАМІ, ПРОСИ ТАТА!

Барвінчатко! Кажи мамі, проси тата:

«З «Барвінком» наша хата буде багата!» –

На нові, ще ніким не читані повісті й казки!

На знання, які допоможуть тобі стати впевненим у собі й отримувати найкращі оцінки!

На неймовірні подорожі не лише нашою планетою, а й у космосі!

На розумні забави, які зроблять тебе мудрагелем.

На конкурси з призами і навіть грошовою стипендією!

На щасливі вечори, коли вся родина разом читатиме «Барвінок»!

Для цього треба передплатити журнал на 2016 рік.

Покажи цю сторінку з «Барвінку» друзям – хай і їхні хати стають багаті!

 

Пізнавай світ, подорожуючи з «Барвінком»!україна, барвінок

МЕТРОВЕ ЛИСТЯЧКО!

Найбільше листя серед українських рослин має кремена гігантська. Вона подібна до лопуха, її майже кругле листя впоперек сягає 1 метра, висота черешків – 80–120 сантиметрів. Помилуватися метровим листячком можна в урочищі Щупарка на Тернопіллі.

барвінок

ГРУША-ПИСАНКА

У Макарівському районі на Київщині росте дивовижна груша. Її плоди від чашечки до плодоніжки наче хто помалював червонуватими та зеленуватими смужечками. А сама груша – жовтенька, на «щічках», обернених на південь, ще й рум’янець є. Справжні писанки!

СОСНА НА П’ЄДЕСТАЛІ

У Нуївському лісництві на Волині можна помилуватися сосною на п’єдесталі. Дві сосни зрослися в один стовбур на висоті трьох метрів, а вже з цього «п’єдесталу» здіймається у височінь 20-метровий стовбур. А в Швацькому лісництві кілька дубів зрослись із соснами – у природі це трапляється дуже рідко.

ХТО РОСТЕ НА ОЧАХ?

Найшвидше серед наших рослин росте (у садах і парках, листяних і хвойних лісах) гриб веселка смердюча: за хвилину – на 5 міліметрів! Наче в казці. Порівняй: зазвичай рослини за добу підростають на 7 міліметрів. Лише гіацинт може повищати за 24 години на 3 сантиметри.

 

Хто? Що? Як? Де? Коли? й Чому?

Які в майбутньому будуть професії?

Ким ти мрієш стати, коли виростеш? Зваж, що життя стрімко змінюється. І в недалекому майбутньому, пророкують учені, з’являться нові професії. Наприклад, вже через 10–20 років (це твій час) потрібні будуть інженери штучних органів, перекладач з ведмежої мови, віртуальні юристи, космічні екскурсоводи…
А які професії, на твою думку, з’являться у майбутньому? Напиши до редакції – найкращі вигадники отримають подарунки.

ВОДА ПО ВОДІ ПЛИВЕ

Чому айсберг не тоне?
Пригадай загадку: «Вода по воді пливе». Відповідь – крига. Айсберг – велика крижана гора. А не тоне він тому, що легший за воду. Ти здивуєшся: як це вода (крига – замерзла вода) може бути легшою за воду? Згодом на уроках фізики дізнаєшся про щільністю речовин. А поки що знай: щільність криги менша від щільності води, тому айсберг і плаває. До того ж вода у морях-океанах солона. Щільність солоної води ще більша, тобто вона важча від несолоної. А від айсберга – й поготів!

ТАНК – ЦИСТЕРНА ДЛЯ ВОДИ

Чому танк назвали танком?
Броньовані машини винайшли англійські інженери. Вперше танки випробували під час першої світової війни у Росії. Щоб утаємничити бойову машину від німецької розвідки, її назвали танком ( у перекладі з англійської – цистерна, бак, резервуар для рідини). Навіть коли танки везли до місця призначення, в усіх документах і на них самих було написано: «Цистерна для води».

ГОРОБЕЦЬ СИЛЬНІШИЙ

Коли людина зможе літати на власних крилах?
Звісно, тоді, коли у неї з’являться крила. Але до них ще слід додати чималеньку м’язову силу. Якщо порівняти силу м’язів із вагою людини й горобця, то ми значно програємо. Якби горобець виріс завбільшки з людину, то був би у 70–80 разів сильніший від Василя Вірастюка – нашого уславленого богатиря. Ось тому поки що ми не можемо літати як птахи.

ЛІСОВА ПРИГОДА

Ти ніколи не заблукаєш у лісі, якщо станеш учасником лісової пригоди і вивчиш похідні умовні знаки. Найкмітливіший слідопит отримає приз від короля Мудрила Першого і Останнього!

Умови змагання у друкованій версії.


ХОЧЕШ – ВІР, А НІ – ТО ПЕРЕВІР…

Найдовше коріння має люцерна посівна – більш як 15 метрів.

В Україні вирощують вид кавуна, що важить 30 кілограмів.

Тополя й осика «висмоктують» хворобу з людини і зміцнюють її імунітет.

Найкисліша рослина в Україні – щавель кислий.

У нашій країні найбільше росте хвойних дерев – більш як 54 відсотки від загальної кількості.

барвинок

     
   
Остап ПРУДНИК©2011